Sık Sorulan Sorular
S.S.S.
lida fiyatları
Lida > Genel Sağlık > Glucomannan Nedir?

GLUCOMANNAN NEDİR
Uzak doğu ve doğu Asya da yetişen Konja bitkisinin, çok büyük bir kökü ya da soğanı olduğu bilinmektedir. Bu bitkinin yüksek miktarda liflerden oluştuğu bilimsel veriler ile ispatlanmıştır. Sektör olarak açıklamak gerekir ise, İlaç ve gıda alanların da ismi Glucomannan olarak geçmektedir. Bu bitkinin uzun yaşaması da diğer ilgi çekici özelliğidir. Şaşırtıcı bir şekilde su içerisinde çözülebilme oranı en yüksek diyet lifi içermektedir. Konja bitkisi yapısında su tutma ya da taşıma kabiliyeti sahiptir. Gıda olarak yüzyıllardır, yetiştirilmekte ve üretilmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi suda çok hızlı bir şekilde ayrışır. Yapısında yağ ve şeker hatta nişasta ve protein yoktur. Tamamen sebzedir. Normal oda sıcaklığında bulunmasının sakıncası yoktur.

Gluten ihtiva etmez. Karbonhidrat ve kalori yoktur. Doğası itibarı ile kendine özgü koku, tat taşımaz ancak ve ancak üzerine eklenen yiyeceğin tadını ve kokusuna sahip olur. Konja nın soğanlarından elde edilen Glucomannan’ın vücutta etkileri olan ve vücuttaki hastalık ve bozukluklarla ilgili tedavi yeteneğine sahip bir yardımcı olduğu düşünülmektedir. Konja diyet lifinin, diyabet ve kabızlığı olan, Kilo sorunu olan hastalarda yardımcı ajan olduğu bilinmektedir. Glucomannan bağırsak, çeperleri ile glikoz temasını engelleyerek glikoz alımını minimize eder. Bu işlev kandaki glikozu ayarlar, diyabet hastalarına yardımcı olur.

En iyi çözünebilen lifler arasında yer alan Konja lifi hiçbir yan etkisi olmadan kan şekeri yoğunluğunu doğal olarak kontrol edebilen en güçlü çözülebilen lif olarak bilinir. Suda çözünebilen lif kandaki şeker, insülin ve serum lipid’leri ayarlar. Glucomannan lifleri, kolesterol alımını azalttığı gözlenmiştir. Bu da vücut tarafından alınan enerji miktarını önemli ölçüde ayarlar. Bu sebep ile insanların konja kökü nü kullanması için birçok ülkede tavsiye edilebilir. Glucomannan’ın, glikoz ve şeker alımına izin vermiyor olmasının, diyet yapma da oldukça önemli bir etkili olduğu söylenmektedir. Bütün bunların dışında daha önce belirttiğimiz gibi yapısında kalori barındırmaması çok önemlidir. Konja lifi güçlü bir alkali gıdadır. Daha önce de bahsedildiği gibi doğada bulunan en yüksek ikinci alkali yiyecektir. Aşırı hareketli olan kişi ve çocuklar için farklı bir yöntem olarak Konja lifi önerilebilir. Yüksek kolesterol değerleri olan insanlar için Glucomannan lifi diğer çözünebilen liflere benzer şekilde çalışır. Gastrointestinal sistemdeki safra asitlerine yapışır ve bunların dışkı yoluyla vücuttan atılmasını olanak verir. Bu işlem kolesterolün ve kandaki yağ oranının azalmasına etki eder. Çözünebilen çoğu lif gibi glucomannan sindirim hızını minimize eder, karbonhidrat ve yağlarım emilimini düşürür ve kabızlığın ortadan kalkmasında çok etkilidir. Glucomannan piyasada ki kolesterol düzenleyen birçok üründe kullanılmaktadır. Glucomannan ın ne olduğunu açıklamaya çalıştık, ifade etmemiz gereken çok önemli bir konuda kesinlikle orijinal ürün temin edilmesidir.

Orjinal lida zayıflama hapı düzgün kullanım sonucunda yağ yakıcı etkisini gösterebilmektedir.


Sen de Yorumla!

Kampanya biz arayalim iletisim teslimat

Son Yorumlar

Sosyal Paylaşım

Rss Aboneliği

Sitemap

FeedBurner